Altenzo - mladá, rychle rostoucí značka

Autor sasa 05/04/2019 0 Komentáře

Altenzo Performance Tyres

 

Altenzo je australská společnost, výrobce značkových pneu ma tik. Je součástí skupiny PDW Group (PRESTIGE DAWNING WHEELS), založené v roce 1983 a disponující rozsáhlou distribuční sítí v mnoha zemích světa. Značka Altenzo byla založena australskými inženýry v roce 2009 s cílem vytvořit výrobek prémiové kvality za přijatelnou cenu. Pro snížení výrobní ceny bylo rozhodnuto přenést výrobu do Číny. Australané se zde spojili se společností Zhejiang Dawning Industry Co. Ltd, resp. jejich oddělením Quigdao Sentury Tire. Tato továrna jíž měla bohaté zkušenosti v oboru pneu ma tik a zabývala se výrobou plášťů pro letadla Boeing a Airbus. Disponovala nejsoučasnějším vybavením, kvalifikovanými pracovníky a spolu s australskou kontrolou kvality to dalo dobrý výsledek.

V roce 2013 pod značkou Altenzo se vyrábělo již kolem milionu pneu ma tik ročně. Společnost si rychle vybudovala jméno a Altenzo se stalo synonymem rostoucí, ambiciózní značky. Díky všem potřebným certifikátům a schválením (E-mark, CCC, DOT, R117, INMETRO, GCC, SONCAP, LATU) se pneu ma tiky Altenzo úspěšně prodávají na všech pěti kontinentech ve více než 40 zemích světa. Hlavními trhy jsou v současnosti Severní Amerika (45 %), Austrálie a Oceánie (20 %), východní Asie (15 %) a Evropa (6 %). V současné době je produkce na úrovni čtyř milionů kusů za rok. Pneu ma tiky mají vysoký kilometrový proběh, dobré chování na vozovce, výborně drží na mokru a vykazují nízkou hlučnost. S jistotou se dá říct, že cíl inženýrů byl splněn.

 

Souhvězdí Jižního kříže Obraz pěti hvězd je souhvězdí Jižního kříže, podle kterého se uskutečňovala navigace na jižní polokouli. Je to součást australské vlajky a také symbol rostoucí značky Altenzo.

 

Altenzo se aktivně účastní významných mezinárodních výstav a sportovních klání po celém světě a také sponzoruje mezinárodní sportovní akce.

1.  THE TYRE COLOGONE, Německo.

2.  SEMA SHOW, USA.

3.  ESSEN REIFEN SHOW, Německo.

4.  AUTOMECHANIKA, Německo.

5.  TOKYO AUTO SALON, Japonsko

6. T YREXPO ASIA, Singapur

7.  CANTON FAIR, Čína

8.  CITEXPO, Čína

 

Společnost přispívá k rozvoji automobilového sportu, její pneumatiky jsou používány v těchto šampionátech a soutěžích:

1. V8 UTE

2. V8 Supercars

3. European All Star Drifting

4. 24 hodin Le Mans

5. British Drift Championship

 

Zdroj: PneuRevue, číslo 94 (1/2019)